IT-JURA.PL
   Główna | Wstecz | Mapa | Startowa | Ulubione | Szukaj      
 
Pola golfowe na Jurze

POLA GOLFOWE

Obecnie na tereniach Jury kilka pól golfowych o różnym standardzie. 

Krakow Valley Golf & Country Club
32-063 Krzeszowice
Paczółtowice 54
e-mail: marketing@krakow-valley.com 
tel. 012 282 94 67, 258 60 20

Najbardziej znane w pełni profesjonalne pole golfowe i jednocześnie największe we wschodniej części Europy miejsce do tej gry. 

Pole to otwarto we wrześniu 2002 roku  pod nazwą Akademia Golfowa, jako niewielka część całości projektowanego założenia Golf Krakow Valley, które od 1999 r. powstaje na paczółtowickim wzgórzu.

Obecnie Krakow Valley Golf & Country Club należy do największych (160 ha) kompleksów golfowych w Europie Środkowej. 
W jego skład wchodzi:

  1. 18-dołkowe pole golfowe jest doskonale przystosowane do organizowania turniejów oraz działań promocyjno-marketingowych.
  2. Akademia Golfa (6dołków) i dwustronny Driving Range to idealne miejsce do organizowania spotkań integracyjnych i firmowych połączonych z nauką i doskonaleniem gry w golfa.
  3. *** Hotel Villa Pacoldi (16 dwuosobowych klimatyzowanych pokoi, w tym dwa apartamenty oraz pokój przystosowany dla osoby niepełnosprawnej). 
  4. Centrum konferencyjne zlokalizowane w odrestaurowanej wozowni (do 200 osób)
  5. Strzelnica sportowa, w skład, której wchodzi pięć stanowisk pistoletowych o dł. 25 m oraz pięć stanowisk karabinowych o dł. 50 m. Tory pistoletowe posiadają mechanicznie przesuwne tarcze, sterowane bezprzewodowo a tory karabinowe mechaniczne zmieniacze tarcz, sterowane przewodowo z obserwacją monitoringową. Przyszli klienci maja do dyspozycji dodatkowo po jednym stanowisku do strzelania w ruchu poprzecznym i podłużnym. Obiekt jest całoroczny. Na terenie budynku będą Państwo mogli zakupić broń i amunicję. Osoby nieposiadające własnej broni będą mogły skorzystać z broni obiektowej. Zadbaliśmy o duży jej wybór. Od nowoczesnych pistoletów i rewolwerów takich jak Glock 17, Walther P99 po repliki "starych" rewolwerów takich jak Beretta Stampede Blue. Dla miłośników długiej broni mamy w magazynach same rarytasy. Samopowtarzalny karabinek Cx4 Storm firmy Beretta, czy Daewoo - DR 200 są jednymi z nich
  6. Narciarskie trasy biegowe o długości 7,5 kilometra (dwie pętle: 4 i 3,5 kilometra o różnicy poziomów do 40 metrów). Dla osób początkujących istnieje możliwość biegania na nartach pod okiem licencjonowanych instruktorów Polskiego Związku Narciarskiego.

W stawianiu pierwszych kroków pomagają instruktorzy. Nie wymaga się specjalnego obuwia. Na miejscu można wypożyczyć kije i piłki.

Godziny otwarcia: 

  • pole golfowe w sezonie letnim godz. 8.00 - 20.00
  • strzelnica przez cały rok w godz. 10.00 - 20.00

Konopiska k. Częstochowy

Rich Golf Club
ul. Gdyńska 19-21
31-323 Kraków
tel. 012 625 20 00
e-mail: info@richgolf.pl 

Klub golfowy oferujący możliwość trenowania na dwóch profesjonalnych symulatorach gry w golfa przez 365 dni w roku bez względu na warunki atmosferyczne. Jest tu również 28m2 Putting Green z 5-oma dołkami, Chipping Net, sklep z akcesoriami golfowymi oraz drink bar.

Poza Jurą można grać w golfa również w Ochmanowie nieopodal Krakowa. 

Niegdyś były plany utworzenia pola golfowego na łąkach w Nowej Hucie w Krakowie ale ostatecznie zamieniono je na użytek ekologiczny. Obecnie szanse na powstanie pola do minigolfa - czyli dla stawiających pierwsze kroki w tym sporcie - istnieją w Dąbrowie Górniczej-Ząbkowicach na terenie nieczynnego kamieniołomu dolomitu.  

powiększ
Fot. Krakow Valley Golf - Gra w golfa w Paczółtowicach

powiększ
Fot. Krakow Valley Golf - Pola golfowe Krakow Valley Golf

Zobacz także

Paczółtowice 
Konopiska
Kraków
narciarstwo biegowe na Jurze
IT-JURA.PL - serwis jurajski
Początek strony Copyright © 2000-2011 Dariusz Orman | Autor | Kontakt Początek strony