IT-JURA.PL
   Główna | Wstecz | Mapa | Startowa | Ulubione | Szukaj      
 
CK Dworek Białoprądnicki

KRAKÓW-PRĄDNIK BIAŁY- Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ADRES:

31-221 Kraków, ul. Papiernicza 2
tel. (012) 415 02 00
fax. (012) 420 49 68
e-mail: dworek@post.pl 
www: www.dworek.krakow.pl 


W pięknym XVI-wiecznym dworku na Białym Prądniku, niegdyś – letniej rezydencji biskupów krakowskich, obecnie znajduje się Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”. W 2005 roku Centrum Kultury świętuje jubileusz 30-lecia działalności. Dworek Białoprądnicki prowadzi szeroką działalność artystyczną i oświatową.

Ograniczając się do najważniejszych form warto wymienić: Scenę Teatralną Dzieci i Młodzieży, Piwnicę Literacko-Muzyczną, Warsztaty Fotograficzne, Studio Plastyczne, Warsztaty Origami, Klub Filmowy, koncerty, spektakle, spotkania z podróżnikami, aktorami i psychologiem oraz Bajkowe Niedziele dla najmłodszych. W ofercie Dworku znajdują się także: profesjonalne cyfrowe studio nagrań, internetowe radio ART, Galeria Dworek i Stała Galeria Fotografii, a także działalność edytorska oraz wynajem pomieszczeń (na konferencje, sympozja, śluby cywilne, nocleg w pokoju gościnnym i na szereg innych okazji). W stylowych XVI-wiecznych piwnicach mieści się Restauracja „Dworek Białoprądnicki”.

W Dworku ma swoją siedzibę Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia. Pod patronatem Centrum Kultury działa Chór Kameralny Quattro Voci, mający w repertuarze m.in. muzykę sakralną oraz orkiestra Big Band Cracovia, grająca repertuar światowej muzyki rozrywkowej i jazzowej. Centrum świadczy impresariat zespołom: Kwartet Białoprądnicki, Kwartet Smyczkowy EMIS i Quartet Klezmer Trio. 
Latem w Altanie Muzycznej Dworku odbywają się Letnie Koncerty Kameralne, w lipcu i sierpniu w kościołach krakowskich organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Letnie Koncerty Organowe, a w parkowej scenerii Dworku – Białoprądnicki Teatr Ogrodowy. Już cztery edycje miały Międzynarodowe Mistrzowskie Kursy dla Pianistów, prowadzone przez Wiesława Piękosia. 

W strukturach administracyjnych Dworku Białoprądnickiego (od 1991 roku) działa sześć klubów kultury znajdujących się na terenie byłej dzielnicy Krowodrza. Są to: Chełm, Mydlniki, Paleta, Przegorzały, Vademecum i Wola.

Dworek jest miejscem, które na stałe wrosło w pejzaż kulturalny Krakowa. Piękne położenie samego obiektu wyróżnia go spośród innych instytucji kultury. Ambicją całego zespołu pracowników jest zgromadzenie wokół CK „Dworek Białoprądnicki” ludzi, którzy mają pasje i chcą realizować się w życiu poprzez różne artystyczne formy wypowiedzi.


Logo CK "Dworek Białoprądnicki"

powiększ
Fot. Dworek - latem

powiększ
Fot. Dworek - zimą

powiększ
Fot. Dworek z lotu ptaka

Zobacz także

Kraków
Prądnik Biały
dworek w Białym Prądniku

imprezy
wystawy
IT-JURA.PL - serwis jurajski
Początek strony Copyright © 2000-2011 Dariusz Orman | Autor | Kontakt Początek strony