IT-JURA.PL
   Główna | Wstecz | Mapa | Startowa | Ulubione | Szukaj      
 
Kraków-Łagiewniki - rys miejscowości

KRAKÓW - Łagiewniki

Południowa dzielnica Krakowa znana z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Ostatnio dzielnica silnie przebudowywana. Tu znajduje się jedno z największych centrów handlowo-rozrywkowych Krakowa - "Zakopianka" (Office Depot, Abra, Carrefour, Atomic, Castorama, Multikino, Centrum Kultury Solvay). Krakowskie Zakłady Armatur. W Borku Fałęckim Lasek Borkowski i Park Solvay z basenem. 

II wojna światowa - Karol Wojtyła (przyszły papież) jako robotnik zakładów chemicznych Solvay, położonych w sąsiedztwie klasztoru sióstr Jezusa Miłosiernego, idąc do pracy wstępował tu na modlitwę

30 kwietnia 2000 - papież Jan Paweł II beatyfikował s. Faustynę z łagiewnickiego zgromadzenia. To na podstawie jej wizji namalowano słynny obraz "Jezu, ufam Tobie". Ten papież ustanowił również święto Miłosierdzia Bożego na które zjeżdżają do Łagiewnik tłumy wiernych z całego świata.

17 sierpnia 2002 - podczas wizyty w Polsce papież Jan Paweł II konsekrował Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. To wydarzenie było zarazem głównym punktem tej pielgrzymki. 

Warto zobaczyć

Nieopodal ul. Zakopiańskiej przy ul. Siostry Faustyny znajduje się nowoczesne Sanktuarium Bożego Miłosierdzia poświęcone w 2002 roku przez papieża Jana Pawła II. Ciekawostką jest fakt, że papież dowiedziawszy się o fakcie kończenia prac przy przyszłej bazylice, zdecydował się na przyjazd do Krakowa, mimo, iż pielgrzymka w 2002 roku nie była planowana. Papieżowi zależało na przyjeździe do Łagiewnik tym bardziej, że sam zabiegał o rozbudowę sanktuarium.
Uwaga! Ze względu na nadspodziewanie duży ruch pielgrzymkowy do tego miejsca, należy się liczyć z utrudnieniami w ruchu w pobliżu sanktuarium.

Zobacz także

Kraków

 

IT-JURA.PL - serwis jurajski
Początek strony Copyright © 2000-2011 Dariusz Orman | Autor | Kontakt Początek strony